Objavljeno vijesti danas: 74
TEK REMI U 5. kolu Lige prvaka njemački Löwen spasio izgubljenu utakmicu i izvukao 27:27

James Bond motivirao Löwen i odmogao Červaru

13.11.2008.
u 21:48

Wolfgang Schwenke, trener Löwena, pripremao je svoju momčad za CO Zagreb tako što ih je vodio - u kino. Želio ih je motivirati, na blagajni se odlučio kupiti karte za novog Bonda. U svom je naumu uspio, jer njegova je momčad u završnici (kakve se ne bi posramio ni jedan akcijski junak) ipak spasila bodove. Šesnaest sekundi prije kraja Zagreb je postigao gol za pobjedu, no tada je Poljak Karol Bielecki opalio iz daljine - i pogodio za dva boda koja obje momčadi vode u drugi krug.@linkbox@

U Karlsruheu, na parketu okruženom atletskom stazom, igralo se za bodove koji će se prenijeti us sljedeći krug. Obje momčadi su ranije osigurale plasman, a sada su se zauzimale strateške pozicije. Nakon remija u Zagrebu (33:33), Lino Červar najavio je kako bi upravo utakmica protiv Löwena mogla biti odlučujuća za ulaz u četvrfinale. Išli su tamo po pobjedu, no bez najboljeg rukometaša na svijetu, izvukli su tek remi.

Nakon Wisle nije bio zadovoljan, no ovaj put sve je funkcioniralo. U Europashalle pjevalo se "Mi Hrvati" i "Moja domovina", Zagrepčani su dominirali. Izdržali su sve do četiri minute prije kraja, kada su stali.

Istina, Zagreb je nametnuo intenzivan ritam, bilo je pitanje hoće li to moći izdržati. I pali su, domaćini su poveli četiri minute prije kraja, uspjeli stići šest razlike i imali 26:26. Manuel Štrlek je iz brze kontre postigao gol za pobjedu, samo 16 sekundi prije kraja. Igralo se pet na pet, lopta je došla do Bielickog koji je sa devet metara pokazao kako momčad ima motiva. Eksperiment s Jamesom Bondom se isplatio.

Naime, domaćini su do 56. minute vodili samo jednom (1:0). Organizatori su se trudili na sve načine odmoći gostima. Gurali su navijače iza Line Červara, pritiskali ih na razne načine, čak su nas potpisivali i pod zastavom susjeda, a možda je naše malo omela i glazba iz serije Dosjei X koja je na kraju razmahala vratara Henninga Fritza. No, najviše boli to što su momci izgubili - već dobiveno.

RN LÖWEN - ZAGREB CO 27:27 (11:15)

KARLSRUHE. Europahalle - 5.400 gledatelja; Suci: Sorin-Laurentiu Dinu i Constantin Din (oba Rumunjska)>

RN LÖWEN: Szmal, Fritz, Sigurdsson 2, Filip 4 (4), Schwarzer 2, Bielicki 3, Jurasik, Tkaczyk 2, Šelemenko 3, Klimovec, Gansheimer 2, Groetzky 3, Harbok 6, Roggisch

ZAGREB CO: Škof, Somić; Štrlek 5, Vori 3, Horvat, T.Valčić 5, Lazarov 8 (3), Duvnjak 6, Vukić, Džomba, Koloper, J.Valčić, Špoljarić, Backovič

Isključenja: RN Lowen - 10 minuta, Zagreb CO - 8 minuta

Sedmerci: WRN Lowen - 6/4 , Zagreb CO - 6/3