Autori: Drago Hudika, Hina
Poljud

Caktaš zabio dva gola u preokretu protiv Istre

15.12.2019. u 19:25

U 19. kolu Prve HNL na Poljudu nogometaši Hajduka su u rezultatskom preokretu pobijedili Istru s 2:1.

Puljani su nakon prvog poluvremena vodili s 1:0 pogotkom Fintića (43), a onda je u nastavku Caktaš pokrenuo preokret.

Hajduk - Istra
1/9

Hajdukov je kapetan u 62. minuti zabio za 1:1, a osam minuta kasnije je donio pobjedu splitskoj momčadi.

Gosti su utakmicu završili s igračem manje. U prvoj minuti nadoknade Rubić je zbog vrijeđanja suca Bebeka dobio crveni karton.

Prva je zaprijetila Istra, nakon brze kontre u sedmoj minuti Perić-Komšić je pogodio gredu. Deset minuta kasnije okvir gola je pogodio i napadač Hajduka Eduok. Samo minutu kasnije sjajnu priliku je imao i Jakoliš, ali je gostujući vratar Čondrić bio siguran.

Poveli su gosti u 43. minuti golom Fintića. Hajduk je uspio izjednačiti u 62. minuti, strijelac je bio Caktaš, a isti je igrač sedam minuta kasnije okrenuo rezultat dovevši domaćine u vodstvo. U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Petar Rubić.

Bio je to, vjerojatno, posljednji susret Damira Burića na klupi splitskog sastava, a nagađa se kako bi Hajduk mogao preuzeti Igor Tudor. Zanimljivo, bit će to već peti trener Hajduka u posljednjih 15 mjeseci.