Objavljeno vijesti danas: 29
DAVIS KUP

Čilić izgubio od Querreya, SAD izjednačio na 2:2! Borna odlučuje

16.09.2018. u 14:24

Marin Čilić nije uspio donijeti Hrvatskoj treći bod i plasman u finalu Davis kupa. Sam Querrey slavio je sa 6:7(2), 7:6(6), 6:3, 6:4 nakon tri sata i 13 minuta igre te donio SAD-u izjednačenje 2:2 u polufinalu.

Marin je dobio prvi set sa 7:6, pa bio na pragu drugog seta gdje je imao 6:1 u tie breaku. No, tada je stao, izgubio sedam poena u nizu, pa je Querrey dobio drugi set.

U preostala dva seta Čilić se nije uspio vratiti na pravi put, što je Querrey znao iskoristiti te je dobio preostala dva seta.

Marin Čilić
1/8

Bio je ovo njihov sedmi meč, te prva pobjeda Amerikanca.

Odluka o finalistu Davis kupa te protivniku Francuske past će u dvoboju Borne Ćorića i Frances Tiafoea.