Hrvatska uspješno odradila "misiju Malta", naši slavili 3:1

hrvatska
Marko Prpić/Pixsell
02.09.2011.
u 18:55

Pogotke za Hrvatsku zabili su Vukojević u 11., Badelj u 32. te Lovren u 68. minuti, a za domaćina Mifsud u 36. minuti.

Hrvatska je na gostovanju kod Malte pobijedila 3:1 u kvalifikacijskom susretu skupine F za Europsko prvenstvo. Pogotke za vatrene zabili su Vukojević u 11. minuti, kojemu je to bio prvi gol nakon dvije godine, te Badelj ('32) i Lovren ('68), kojima su obojici golovi na Malti bili prvijenci u reprezentativnom dresu. Za domaćina zabio je Mifsud u 36. minuti.

Poredak skupine F: Grčka 17, Hrvatska 16...

90'+3 Kraj utakmice

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

88' Izmjena kod Malte Mamo umjesto Fenecha

87' Prilika za Maltu Mogli su domaćini smanjiti prednost no Woods je neprecizan.

84' Prilika za Hrvatsku Mandžukić je izbio sam pred vratara, krenuo lobati i promašio cijela vrata!

82' Izmjena kod Hrvatske Umjesto Milana Badelja ulazio Eduardo da Silva.

74' Izmjena kod Malte Pace ulazi umjesto Briffe.

72' Poništen gol Malti! Mifsud je zabio i svoj drugi gol ove večeri, ali je srećom poništen zbog opravdano dosuđenog zaleđa.

68' GOOOL Dejan Lovren zabija glavom nakon centaršuta Milana Badelja. I našem stoperu je to prvi gol za reprezentaciju. Lakše se diše na Malti. I to ne samo zbog smanjenja sparine...

67' Izmjena u Hrvatskoj Umjesto Ivana Perišića ulazi Tomislav Dujmović. Zatvaramo utakmici protiv Malte...

66' Žuti karton za Maltu Zbog grubog prekršaja na Srni, Feilla je požutio.

52' Žuti karton za Hrvatsku Opomenut je Šime Vrsaljko.

49' Prilika za Hrvatsku! Ubačaj s desne strane, Perišić skače visoko i pogađa gredu! U toj gužvi Mandžukiću je raskrvavljena arkada, no sve je u redu s našim napadačem. Hrvatska je u prve 3-4 minute nastavka mogla riješiti utakmicu.

47' Prilika za Hrvatsku! Srna se izborio za jednu loptu na desnoj strani, ušao u kazneni prostor i proigrao usamljenog Nikolu Kalinića koji s 10-ak metara, neometa pogađa ravno u malteškog vratara Hogga.

46' Izmjena u Hrvatskoj Nikola Kalinić ušao je umjesto Ivana Klasnića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+1 Kraj prvoga dijela. Hrvatska na odmor odlazi s pogotkom prednosti.

45' Jedna minuta sudačke nadoknade, Hrvatska opasno živi u zadnjih 10-ak minuta.

38' Gol za Maltu! Mifsud je primio loptu u srcu šesnaesterca između naša dva igrača, okrenuo se i pogodio za 2:1.

35' Žuti karton za Hrvatsku Mario Mandžukić našao se u bilježnici francuskoga suca.

32' GOOOOL Hrvatska vodi 2:0! Prvi pogodak u hrvatskom dresu postigao je Milan Badelj. Ivan Klasnić proigrao je veznjaka Dinama i hrvatske reprezentacije, a on lagano plasirao loptu ispod vratara Malte.

30' Prilika za Hrvatsku! Srna je izveo slobodni udarac s više od 25 metara, loptu su mnogi već vidjeli u mreži, ali prošla je vrlo blizu desne vratnice Hoggova gola. Ostaje 1:0.

25' Žuti karton za Maltežane Fenech je prvi opomenuti igrač na utakmici.

22' Prilika za Maltu! S ruba kaznenog prostora pucao je Hutchinson, a lopta je prohujala pored lijeve vratnice Pletikosina gola.

12' Prilika za Maltu! Nesigurnost hrvatske obrane odmah nakon pogotka. Lovren i Pletikosa su zasmetali jedan drugom, no, u posljednji tren Ćorluka spašava ispred Mifsuda koji je trebao samo ugurati loptu u praznu mrežu.

11' GOOOOL Hrvatska vodi 1:0! Strinić je probio lijevi bok ubacio, vratar Malte boksao. No, pravo na nogu Ognjena Vukojevića koji jakim i preciznim udarcem s 20-ak metara pogađa mrežu domaćina.

10' Vukojević gubi loptu na sredini terena, moglo je biti neugodno, ali Maltežani nisu napravili ništa iz ove polukontre.

4' Srna izvodi slobodan udarac, neugodna lopta za vratar Hogga. Novi korner za Hrvatsku.

2' Prvi korner za Hrvatsku, ali ništa iz njega.

1'  Počela je utakmic na Malti.

Sastav Hrvatske: Pletikosa - Vrsaljko, Ćorluka, Lovren, Strinić - Srna, Vukojević, Badelj, Perišić - Klasnić, Mandžukić.

Sastav Malte: Hogg - Failla, Agius, Sciberras, Muscat - Cohen, Hutchinson, Fenech, Briffa -  Schembri, Mifsud.

Sudac večerašnje utakmice je Tony Chapron iz Francuske.

Ne baš lijep uvod u utakmicu na Malti. Malobrojni domaći navijači zvižde prilikom intoniranja hrvatske himne. Istom su mjerom krenuli uzvratiti i naši navijači, kojih na Malti ima oko 500, no zvižduci su ubrzo prestali.

Nadali smo se da će vatrenima pomoći Izraelci, te da će nakon gostovanja naši nogometaši preuzeti prvo mjesto u kvalifikacijskoj skupini F, no do toga nije došlo. Grci su slavili i sigurno ostaju na prvom mjestu i u slučaju naše pobjede protiv Malte.

Hrvatska će do te pobjede pokušati doći bez glavnog motora i ključnog igrača Luke Modrića, koji je dobio temperaturu.

- Luka ima malu virozu, no bit će na klupi za svaki slučaj! - istaknuo je pomoćnik Slavena Bilića Nikola Jurčević.

Bilić je na klupi ostavio i Josipa Šimunića.