Hajduk uplovio u proljetni dio uz važnu pobjedu u Osijeku

Osijek - Hajduk
1/4
03.02.2019.
u 15:41

Osijek pred svojim navijačima u 15 sati dočekuje Hajduk, a pobjedom može zadržati drugo mjesto iza Dinama

Osijek - Hajduk 0:1

GOTOVO! Hajduk je pogotkom Mije Caktaša početkom drugog dijela upisao tek treću pobjedu na gostujućim travnjacima ove sezone.

90 - Ušli smo u nadoknadu koja će trajati pet minuta.

87 - Bližimo se kraju. Osijek se trudi doći do izjednačenja, ali Hajduk čuva tri boda.

83' - Pokušaj Bobana nakon osmog kornera Osijeka. Lopta mu je otišla iza leđa, pokušao se nekako snaći, ali je ponovo prebacio gol.

79' - Do kraja je još desetak minuta. Nije bilo uzbuđenja već neko vrijeme. U međuvremenu je Lopez ušao umjesto Mikulića.

64' - Henty je napustio igru, a ušao je Špoljarić. Samo koju minutu ranije Henty je spasio gol nakon pokušaja Mikulića glavom.

58' - Tahiraj je ušao umjesto Gyursca.

50' - Hajduk je poveo 1:0!

Tek što se Boban našao u prilici, ali i usprskao s desetak metara, za Splićane je s druge strane zabio Caktaš. Jairo je nakon kornera glavom prebacio na drugu vratnicu, a Caktaš je dovršio posao.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

45' - Prvo poluvrijeme u Gradskom vrtu završilo je 0:0. Igrači su bili rastrčani, a prilika je bilo s obje strane.

34' - Nova prilika za Hajduk. Jairo je prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu za Kalika kojeg je lopta iznenadila. Odmah je pucao ali je loptu blokirao Škorić. Lopta mu se vratila, a onda je promašio cijela vrata.

27' - Caktaš je dobio žuti karton.

24' - Prvo je Osijek imao sjajnu priliku. Bobanov pokušaj zaustavio je Posavec. Onda je zaprijetio Hajduk , a sjajnu priliku imao je Jairo.

18' - Tudor je prošao kroz obranu Osječana i pucao na vrata. Ali  slabo je zahvatio loptu što je bio lagan zadatak za vratara domaće momčadi.

7' - Prva prilika za Osijek. Boban je ubacio s desne strane, Hanty je pucao, a lopta je otišla preko vrata.

1' - Počela je utakmica u Gradskom vrtu. Dvoboj sudi Ivan Bebek.

Evo sastava, OSIJEK: Malenica - Grgić, Škorić, Guti, Janža - Bočkaj, Pušić, Pilj - Henty, Marić, Boban

HAJDUK: Posavec - Tudor, Ismajli, Mikulić, Bradarić - Kalik, Nejašmić, Barry - Caktaš - Jairo, Gyurcso