Golijada i pobjeda Wolfsburga, Brekalo asistent

Josip Brekalo
Swen Pförtner/DPA/PIXSELL
27.11.2020.
u 22:55

Josip Brekalo je igrao do 90. minute, a osim sudjelovanja u dvije akcije za pogodak, još je triput stvarao prilike za suigrače, koje su ostale neiskorištene.

Nogometaši Wolfsburga na svom su terenu svladali Werder sa 5-3 (3-2) u prvoj uakmici 9. kola njemačkog prvenstva, a hrvatski reprezentativac Josip Brekalo našao se među asistentima u pobjedničkoj momčadi.

Gosti su poveli u 13. minuti golom Bittencourta. U 22. minuti Baku je izjednačio, a prvo vodstvo Wolfsburgu donio je Brooks u 25. minuti pogotkom glavom nakon što je Brekalo driblingom prevario dvojica igrača Werdera i lijevom nogom ubacio na deset metara.

Moehwald je u 36. minuti izjednačio na 2-2, ali već u sljedećoj akciji Wolfsburg je ponovno poveo. Brekalo je zaslužio barem pola asistencije koja je upisana Mehmediju, a strijelac za 3-2 bio je Weghorst u 37. minuti.

Drugo poluvrijeme počelo je dobro za goste, jer je u 47. minuti Brooks nespretnom reakcijom zahvatio loptu i svladao svog vratara za novo izjednačenje. Ipak, Wolfsburg je postigao i četvrti pogodak u 76. minuti, a po drugi put je strijelac bio Weghorst preciznim udarcem glavom.

Od 80. minute Werder je ostao s igračem manje, jer je drugi žuti karton zaradio Moehwald. U petoj minuti sučevog dodatka konačnih 5-3 postavio je Bialek.

Wolfsburg je trećom uzastopnom pobjedom došao na peto mjesto sa 17 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani RB Leipzig. Vodeći Bayern ima 19, a Borussia Dortmund i Bayer Leverkusen po 18 bodova. Werder je sa 11 bodova na 10. mjestu, a ovo je momčadi iz Bremena bila šesta uzastopna utakmica bez pobjede.

U prvoj utakmici 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valladolid i Levante su odigrali 1-1 (0-0).

Valladolid je poveo pogotkom Marcosa Andrea u 57. minuti, a za konačnih 1-1 strijelac je bio Campana iz kaznenog udarca.

U prvoj utakmici 10. kola Premierlige, Newcastle je s 2:0 u gostima svladao Crystal Palace, dok su u francuskoj Strasbourg i Rennes odigrali 1:1 u 12. kolu.

Njemačka - 9. kolo
Wolfsburg - Werder     5-3 (Baku 22, Brooks 25, Weghorst 37, 76, Bialek 90+5 / Bittencourt 13, Moehwald 36, Brooks 47-ag)