Manchester City
1/5
23.09.2017.
u 18:36

Nikola Vlašić je s klupe za pričuve odgledao 2:1 (0:0) pobjedu Evertona protiv Bournemoutha

Vodeći dvojac engleskog nogometnog prvenstva, Manchester City i Manchester United, nastavio je nizati pobjede i u 6. kolu Premier lige, City je na svom terenu deklasirao posljednji Crystal Palace sa 5:0 (1:0), dok je United slavio na gostovanju kod Southamptona s 1:0 (1:0).

City je slomio otpor Palacea minutu prije odlaska na poluvrijeme kada je mrežu gostiju pogodio Sane (44). U nastavku su pobjedu potvrdili Sterling (51, 59), Aguero (79) i Delph (89).

United je do nova tri boda stigao zahvaljujući Lukakuu (20).

Sastavi iz Manchestera sada imaju po 16 bodova, tri više od branitelja naslova Chelseaja koji je kao gost slavio protiv Stoke Cityja sa 4:0 (2:0). Trostruki strijelac bio je Morata (2, 77, 82), a jedan gol je dodao Pedro (30).

Nikola Vlašić je s klupe za pričuve odgledao 2:1 (0:0) pobjedu Evertona protiv Bournemoutha. Gosti su poveli preko Kinga (49), no u junaka domaćih izrastao je Niasse (77, 82) koji je u 56. minuti zamijenio Rooneya. Everton je sada 13. na ljestvici sa sedam bodova.

U prvoj dana aktualni doprvak Tottenham Hotspur je kao gost svladao West Ham United, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, sa 3:2 (2:0). Krajem drugog poluvremena Tottenham je poveo 2:0 golovima Harryja Kanea (34, 38), Christian Eriksen (60) je u drugom dijelu povisio na 3:0, ali gosti su ipak do posljednjeg trenutka strepili za pobjedu.

Povratak West Hama najavio je Javier Hernandez (65), da bi od 70. minute domaći imali igrača više jer je isključen Serge Aurier. Cheikhou Kouyate (87) je smanjio na 3:2, a u 90. minuti je Andy Carroll promašio veliku priliku za izjednačenje kada je prerano skočio na jednu loptu ubačenu iz kuta.

Tottenaham je sada četvrti na ljestvici sa 11 bodova, a West Ham United 18. s četiri boda.