Šesnaesto Europsko prvenstvo u nogometu igra se od 11. lipnja do 11. srpnja u jedanaest europskih gradova. Ovdje vam na jednom mjestu donosimo kompletnu satnicu grupne i nokaut faze s mjestom odigravanja te rezultatima.
Faza po skupinama
Petak, 11. lipnja
skupina A: Turska - Italija (Rim) 0:3
Subota, 12. lipnja
skupina A: Wales - Švicarska (Baku) 1:1
skupina B: Danska - Finska (Kopenhagen) 0:1
skupina B: Belgija - Rusija (Sankt Peterburg) 3:0
Nedjelja, 13. lipnja
skupina D: Engleska - Hrvatska (15.00) 1:0
skupina C: Austrija - Sjeverna Makedonija (Bukurešt) 3:1
skupina C: Nizozemska - Ukrajina (Amsterdam) 3:2
Ponedjeljak, 14. lipnja
skupina D: Škotska - Češka (Glasgow) 0:2
skupina E: Poljska - Slovačka (Sankt Peterburg) 1:2
skupina E: Španjolska - Švedska ( Sevilla) 0:0
Utorak, 15. lipnja
skupina F: Mađarska - Portugal (Budimpešta) 0:3
skupina F: Francuska - Njemačka (München) 1:0
Srijeda, 16. lipnja
skupina B: Finska - Rusija (Sankt Peterburg) 0:1
skupina A: Turska - Wales (Baku) 0:2
skupina A: Italija - Švicarska (Rim) 3:0
Četvrtak, 17. lipnja
skupina C: Ukrajina - Sjeverna Makedonija (Bukurešt) 2:1
skupina B: Danska - Belgija (Kopenhagen) 1:2
skupina C: Nizozemska - Austrija (Amsterdam) 2:0
Petak, 18. lipnja
skupina E: Švedska - Slovačka (Sankt Peterburg) 1:0
skupina D: Hrvatska - Češka (Glasgow) 1:1
skupina D: Engleska - Škotska (21.00, London)
Subota, 19. lipnja
skupina F: Mađarska - Francuska (Budimpešta) 1:1
skupina F: Portugal - Njemačka (München) 2:4
skupina E: Španjolska - Poljska (Sevilla) 1:1
Nedjelja, 20. lipnja
skupina A: Italija - Wales (Rim) 1:0
skupina A: Švicarska - Turska (Baku) 3:1
Ponedjeljak, 21. lipnja
skupina C: Sjeverna Makedonija - Nizozemska (Amsterdam) 0:3
skupina C: Ukrajina - Austrija (Bukurešt) 0:1
skupina B: Rusija - Danska (Kopenhagen) 0:2
skupina B: Finska - Belgija (Sankt Peterburg) 1:4
Utorak, 22. lipnja
skupina D: Češka - Engleska (London) 0:1
skupina D: Hrvatska - Škotska (Glasgow) 3:1
Srijeda, 23. lipnja
skupina E: Slovačka - Španjolska (Sevilla) 0:5
skupina E: Švedska - Poljska (Sankt Peterburg) 3:2
skupina F: Njemačka - Mađarska (München) 2:2
skupina F: Portugal v Francuska (Budimpešta) 2:2
Najbolje dvije reprezentacije iz svake skupine uz četiri najbolje trećeplasirane prolaze u osminu finala.
Raspored utakmica drugog kruga Europskog nogometnog prvenstva:
OSMINA FINALA:
Subota - 26. lipnja
18.00 Amsterdam: Wales - Danska 0:4
21.00 London: Italija - Austrija 2:1, produžeci
Nedjelja, 27. lipnja:
18.00 Budimpešta: Nizozemska - Češka 0:2
21.00 Sevilla: Belgija - Portugal 1:0
Ponedjeljak, 28. lipnja
18.00 Kopengahen: HRVATSKA - Španjolska 3:5, produžeci
21.00 Bukurešt: Francuska - Švicarska 3:3 (4:5), jedanaesterci
Utorak, 29. lipnja:
18.00 London: Engleska - Njemačka 2:0
21.00 Glasgow: Švedska - Ukrajina 1:2, produžeci
ČETVRTFINALE
2. srpnja (St Peterburg), 18:00 Švicarska - Španjolska 1:1 (1:3), jedanaesterci
2. srpnja - (Munchen), 21:00 Belgija - Italija 1:2
3. srpnja (Baku), 18:00 Češka - Danska 1:2
3. srpnja (Rim), 21:00 Ukrajina - Engleska 0:4
POLUFINALE
6. srpnja (London), 21:00 Italija - Španjolska
7. srpnja (London), 21:00 Engleska - Danska
FINALE
11. srpnja (London), 21:00 Italija - Engleska 4:3 (1:1)
Video - Romeo Jozak, uvodna emisija za Euro: Kovačić mora biti u prvih 11, stalno igra u prvaku Europe