Eduardo spašavao Dinamo protiv CSKA, mladi Brekalo privukao pažnju

15.08.2015., stadion Maksimir, Zagreb - MAXtv 1. HNL, 06. kolo, GNK Dinamo - RNK Split. Eduardo Dos Reis Carvalho.  Photo: Goran Stanzl/PIXSELL
30.01.2016.
u 20:10

Mladi Josip Brekalo pred kraj susreta triput je pokušao savladati vratara Čepčugova, no nije mu uspjelo pa su mreže ostale netaknute.

Dinamo je nakon poraza od norveškog Stromsgodseta (2:0) te pobjede nad poljskim Piastom (2:1) na pripremama u španjolskoj La Mangi upisao i prvi neodlučen ishod. Mreže su mirovale u susretu hrvatskog prvaka i moskovskog CSKA (0:0).

Ruska momčad bila je bolja u prvom poluvremenu, a plave je s nekoliko sjajnih obrana spasio vratar Eduardo. Opasno su prijetili Golovin u dva navrata i jednom Ahmed Musa.

Dinamo je prvi puta zaprijetio u 34. minuti kad je Goncalo nakon kornera tukao pored gola. Zanimljivo kako je nekoliko minuta ranije trener Zoran Mamić umjesto Henriqueza u igru ubacio Ćorića.

Nakon pokušaja glavom Juniora Fernandesa u drugom poluvremenu ponovno je Eduardo bio na iskušenjima. A onda je na scenu stupio mladi Josip Brekalo koji je pred kraj susreta triput pokušao savladati vratara Čepčugova, no nije mu uspjelo pa su mreže ostale netaknute.

DINAMO - CSKA 0:0

Dinamo (4-2-3-1): Eduardo (od 58. Ježina) - Stojanović, Goncalo, Schildenfeld (od 78. Soldo), M. Musa - Antolić (od 66. Šovšić), Machado (od 58. Pavičić) - J. Fernandes (od 66. Gojak), Rog, Hodžić (od 58. Brekalo) - Henriquez (od 25. Ćorić; od 78. Moro).

CSKA (3-4-3): Čepčugov - M. Fernandes, Ignaševič, A. Berezuckij - Golovin, Natcho, Tkačev, Wernbloom - Dzagojev, A. Musa, Tošić (još su igrali Vasin, Nababkin, Cauna, Milanov, Pančenko, Strandberg).

>>Dinamo pobijedio Piast s momčadi čija je prosječna starost bila 18 godina!