Dinamov protivnik iz Europske lige doživio pravi potop: Primio osam golova!

Zagreb: Dinamo i Wolfsberger susreli se u 3. kolu Europske lige
Slavko Midzor/PIXSELL
04.04.2021.
u 19:23

Mladi hrvatski reprezentativac Dario Vizinger je za domaći sastav igrao od 65. minute, dok je za Rapid Mateo Barać igrao do 80. minute.

U susretu 23. kola austrijskog nogometnog prvenstva Rapid je na gostovanju deklasirao Wolfsberger sa čak 8:1 ostvarivši najuvjerljiviju pobjedu u posljednjih 13 godina.

Tri gola zabio je grčki napadač Taxiarchis Fountas (22, 58, 61), dva gola i to u vlastitu mrežu zabio je Jonathan Scherzer (70, 94), a među strijelce su se upisali i Ercan Kara (32), Max Ullmann (57) i Yusuf Demir (78). Za domaćine je zabio Thorsten Rocher (39).

Bila je to najveća Rapidova pobjeda od studenog 2008. kada je protiv Altacha također slavio sa 8-1.

Prvak RB Salzburg je sa 3:1 pobijedio Sturm, dok je WSG Tirol pobijedio LASK sa 2:0. Petar Filipović je za LASK igrao do 66. minute.

Na ljestvici Lige za prvaka vodi Salzburg sa 29 bodova, Rapid je drugi sa 25 bodova, dok na trećem mjestu LASK ima 21 bod.