Dinamo protiv Rudeša strepio do posljednje minute i slavio s 3:2

1/10
10.09.2017.
u 19:50

Prvi put u povijesti modri su na Maksimiru odigrali službeni susret protiv Rudeša koji je trenutno posljednjeplasirana momčad lige i jedina bez pobjede ove sezone.

Dinamo je u 8. kolu HNL-a na Maksimiru svladao Rudeš s 3:2. Modri su tako ostali na četiri boda prednosti ispred drugoplasirane Rijeke i šest više od Hajduka.

Prvi put u povijesti modri su na Maksimiru odigrali službeni susret protiv Rudeša koji je trenutno posljednjeplasirana momčad lige i jedina bez pobjede ove sezone. Nije to bila posebno dobra partija Dinama koji je rutinski stigao do nova tri boda.

Dinamo je poveo u 24. minuti. Stojanović je ubacio s desne strane, Pavić u svom šesnaestercu igrao rukom, a sudac Križarić pokazao na bijelu točku. Siguran s 11 metara bio je Henriquez. Do kraja poluvremena Olmo je pogodio vratnicu, no na odmor se otišlo s vodstvom Dinama 1:0.

Modri su do novog gola stigli u 59. minuti. Fiolić je izveo korner s lijeve strane, a Benković dobro skočio i glavom matirao Čondrića. Činilo se tada da će modri uspjeti mirno utakmicu privesti kraju, no Rudeš je uspio zakomplicirati stvari.

Lulić je u 81. minuti smanjio da 2:1, ali je Soudani koji je ušao s klupe u 84. vratio na "plus dva". Rudeš je uspio zabiti još jedan gol nakon što je Budimir u 88. minuti glavom pogodio nakon ubačaja Lulića. Gosti su do kraja utakmice pokušali doći i do trećeg gola, ali više nisu imali snage i Dinamo je upisao nova tri boda.

U prvom nedjeljnom dvoboju Lokomotiva je pobijedila Inter 3:0, a sva tri gola lokosi su zabili u nastavku utakmice. Strijelci su bili Radonjić (51), Ivanušec (69) i Hujber (70).

Dinamo - Rudeš 3:2

Kraj! Dinamo je s 3:2 slavio protiv Rudeša.

90' Požutio je i Soudani.

90' Tri minute nadoknade.

90' Gol za Rudeš! Lulić je ubacio, a Budimir lijepo skočio i glavom matirao Zagorca.

85' Gol za Dinamo! Lecjacks je ubacio, a Soudani glavom proslijedio loptu u mrežu nakon što ga je zaboravila obrana Rudeša. Peti njegov gol ove sezone u HNL-u.

81' Gol za Rudeš! Smanjio je Lulić.

77' Treća promjena kod gostiju. Budimir umjesto Ivančića.

75' Žuti za Stojanovića.

65' Kod Rudeša je Vuco ušao umjesto Lulića, a kod Dinama je Doumbia zamijenio Fiolića.

59' Gol za Dinamo! Zabio je Filip Benković glavom nakon Fiolićevog ubačaja iz kornera.

57' Mijenja i Cvitanović - Soudani umjesto Gojaka.

50' Vratnica! Stojanović je ubacio, Olmo tukao isprve i pogodio bližu stativu.

46' Kod Rudeša je Kamenar umjesto Rivasa Gonzaleza.

46' Počeo je nastavak.

45' Kraj prvog poluvremena. Dinamo nije odigrao ništa posebno i vodi 1:0 golom s 11 metara.

35' Igra se primirila nakon što je Dinamo poveo.

24' Gol za Dinamo! Henriquez je siguran s bijele točke za svoj prvi gol ove sezone u HNL-u. Dinami vodi 1:0.

23' Jedanaesterac za Dinamo! Pavić je igrao rukom u svom šesnaestercu.

15' Lokomotiva je danas ranije u Kranjčevićevoj svladala Inter s 3:0. Strijelci: 1:0 Radonjić (51), 2:0 Ivanušec (69), 3:0 Hujber (70).

13' Fiolić je dobro tukao, ali Čondrić brani.

10' Prošlo je 10 minuta susreta, Dinamo pritišće, ali još nema golova.

2' Olmo je zatresao mrežu nakon udarca glavom, no gol je poništen zbog zaleđa.

1' Počeo je susret na Maksimiru.

0' Dinamov trener Mario Cvitanović odlučio je odmoriti neke od ključnih igrača pa tako neće istrčati Soudani i Doumbia, a Ćorić je ozlijeđen.

Dinamo (4-2-3-1): Zagorac - Stojanović, Benković, Sigali, Lecjaks - Antolić, Moro - Fiolić, Gojak, Olmo - Henriquez

Rudeš (3-4-2-1): Čondrić - Muić, Mesarić, Borevković - Ivančić, Vuco, Segado, Pavić - Havojić, Entrena - Rivas