Šarić odigrao jednu od najboljih utakmica, Bogdanović ubacio 10 koševa

Dario Šarić
26.11.2017.
u 10:22

Šarić je imao sjajnih 63 posto šuta (8-13), koji mu je kvario samo šut za tricu (1-4).

Hrvatski košarkaš Dario Šarić odigrao je jednu od najboljih utakmica sezone ubilježivši u domaćoj pobjedi svoje Philadelphije nad Orlandom (130-111)  21 koš, uz sedam skokova i četiri asistencije.

Šarić je imao sjajnih 63 posto šuta (8-13), koji mu je kvario samo šut za tricu (1-4). Šibenčaninu je ovo drugi najbolji učinak ove sezone u utakmicama u kojima je šutnuo barem deset lopti. On je bio drugi strijelac Sixersa iza briljantnog J.J. Reddicka (29) koji je pogodio čak osam od 12 trica. Sixersi su vrlo lako stigli do treće uzastopne pobjede i trenutno je peta na Istoku s omjerom 11-7. Mario Hezonja je za Orlando odigrao minutu i pol bez ikakvog učinka.

Vodeća momčad lige Boston je slavio u gostima kod Indiane s 108-98, a za domaće je Bojan Bogdanović igrao 31 minutu i ubacio deset koševa. "Babo" je imao lošu šutersku večer (5-12), a promašio je i sve tri gađane trice.Indiana je protiv lidera vodila sve do pred kraj treće četvrtine, no tada su gosti  predvođeni Kyriem Irvingom (25) i Alom Horfordom (21) preokrenuli i slavili. Celticsi predvode ligu s omjerom od 18 pobjeda i samo tri poraza.

Prvak Golden State je slavio kod  kuće protiv New Orleansa s 110-95 i bez ozlijeđenoga Kevina Duranta. Stephen Curry je susret započeo sa šutem 0-10, ali je potom samo u trećoj četvrtini ubacio 14, a nakraju ukupno 27 poena. Warriorsi su drugi (15-5) na Zapadu iza Houstona (15-4) koji je sinoć slavio protiv New Yorka (117-102) uz 37 poena Jamesa Hardena, koji je zaslužan što su Rocketsi preokrenuli rano vodstvo Knicksa od čak 22 koša.

NBA, rezultati:

Philadelphia - Orlando 130 - 111

(Darijo Šarić za 34 minuta igre 21 koš, šut 8-13, trice 1-4, 7 skokova, 4 asista; Mario Hezonja minuta i pol u igri, bez učinka)
Indiana - Boston 98 - 108

(Bojan Bogdanović za 32 minuta igre 10 poena,šut 5-12, trice 0-3, 1 skok)

Dallas - Oklahoma City 97 - 81

Atlanta - Toronto 78 - 112

Utah - Milwaukee 121 - 108

Houston - New York 117 - 102

Charlotte - San Antonio 86 - 106

Washington - Portland 105 - 108