Bravo, Marine! Čilić prvi put u polufinalu Wimbledona!

1/5
12.07.2017.
u 17:40

Najbolji hrvatski tenisač za finale će se boriti sa Samom Querreyjem koji je iznenađujuće svladao Andyja Murraya

Marin Čilić prvi se put u karijeri plasirao u polufinale Wimbledona nakon što je u pet setova svladao Luksemburžanina Gillesa Mullera (3:6, 7:6 (6), 7:5, 5:7 i 6:1).

Najbolji hrvatski tenisač za finale će se boriti sa Samom Querreyjem koji je iznenađujuće svladao Andyja Murraya s 3:6, 6:4, 6:7 (4), 6:1, 6:1. Taj je meč na rasporedu u petak, još se ne zna točno vrijeme.

Čiliću je trebalo tri i pol sata da u četvrtfinalu dobije Mullera, jednog od rijetkih tenisača današnjice koji igraju klasičnim stilom za travu, odnosno servis i volej.

U prvom setu Čilić je pokazao dosta nervoze pa je kod 3:3 svojim pogreškama doveo Mullera do prilike za "break". Luksemburžanin je ponuđenu šansu iskoristio, a potom je još jednim oduzetim servisom dobio prvi set.

Muller je na svom servisu bio gotovo nepogrešiv i takvom igrom je nastavio i u drugom setu. U osmom gemu drugog seta Muller ponovno dolazi do prilike za "break" (15:40), ali Čilić se je uspio spasiti.

Hrvatski tenisač je, pak, do prve prilike za "break" stigao tek kod 5:5 u drugom setu. Nije ju uspio iskoristiti i set je otišao u tie-break. U 13. igri prvi do prednosti dolazi Muller, koji je poveo 5:3. No, hrvatski tenisač tada je odigrao nekoliko sjajnih poena, a pomogao mu je i Muller koji je kod 6:6 napravio dvostruku servis pogrešku. Time je otvorio vrata Čiliću da na svoj servis dobije drugi set, što je i uspio.

U nastavku meča opet ista priča, obojica igrača odlično su servirala i činilo se da ćemo ponovno gledati tie-break. No, kad je  Muller, kod 5:6, servirao za poravnanje Čilić je počeo odlično vraćati servise i napokon je uspio napraviti "break", a time je ujedno dobii i set.

1/13

Čilić je trebao dovršiti posao u četvrtom setu, jer je u tri gema imao priliku za break, kod vodstva 1:0, pa kod 3:2 te kod 4:3. No, niti jednu priliku nije iskoristio i to mu se osvetilo kod 5:5, kada je izgubio servis, a potom i set.

I kad je bilo za očekivati da će Muller biti u psihološkoj prednosti u odlučujućem, petom setu, Čilić je odigrao fantastično, sa dva "breaka" došao je do vodstva 5:0 i rutinski je zaključio meč na svoj servis.

Prije toga Amerikanac Sam Querrey je u četvrtfinalu iznenađujuće svladao branitelja naslova Britanca Andyja Murraya sa 3:6, 6:4, 6:7 (4), 6:1, 6:1.

Čilić ima 4:0 protiv Querreyja, a tri meča su odigrali na travi. Hrvatski tenisač ga je dva puta dobio u Wimbledonu u pet setova (2009. i 2012.) i jednom u Queen's Clubu.

Tijek meča:

Čilić – Muller 3:6, 7:6 (6), 7:5, 5:7, 6:1

5. set

6:1 - Pobjeda Čilića! Marin je prvi put u polufinalu Wimbledona!

5:1 -  Muller je uspio osvojiti prvi gem u petom setu. Marin će sada servirati za meč.

5:0 - Čilić je na korak do polufinala! Moralo bi se dogoditi pravo čudo da ispusti ovu prednost.

4:0 - Novi break za Čilića! Marin ide prema prvom polufinalu Wimbledona!

3:0 - Muller je sada imao 30:30, ali je Marin s dva asa riješio problem.

2:0 - Čilić je napravio break! Bravo za Marina, velika prednost u petom setu.

1:0 - Čilić je dobro otvorio posljednji set u meču.

4. set

5:7 - Muller je osvojio četvrti set! Meč ide u pet setova, pobjednika ćemo dobiti nakon drame.

5:6 - Muller je "breaknuo" Čilića! Marin nije osvojio ni jedan poen, protivnik je imao sreće jer se jedna lopta odbila od mreže u Čilićevo polje. Nažalost, Muller će sada servirati za 2:2 u setovima.

5:5 - Muller se ne predaje, sad je 5:5.

5:4 - Marin je bez problema osvojio gem na svoj servis. Sada mora napasti servis Mullera koji se muči.

4:4 - Opet je Čilić imao break-loptu, ali se Muller uspio izvući. Treći put u ovom setu.

4:3 - Sam Querry upravo je senzacionalno svladao Andy Murraya s 3:6, 6:4, 6:7, 6:1 i 6:1. Querry će u polufinalu igrati protiv pobjednika ovog dvoboja.

3:3 - Čilić je sada imao dvije break-lopte, vodio je 15:40, no Muller se uspio izvući.

2:1 - Čilić vodi u četvrtom setu i u ovim trenucima izgleda jako sigurno.

3. set

7:5 - Čilić je osvojio treći set! Marin je imao 0:40, Muller je nakon toga osvojio dva poena, ali je Čilić iskoristio treću break-loptu i poveo 2:1 u setovima.

6:5 - Marin je osigurao tie-break u trećem setu. Sada je red na Mulleru.

4:3 - Obojica čvrsto drže svoje servise, Marin vodi 4:3

3:2 - Čilić je vidljivo bolji, puno mu je značilo osvajanje tie-breaka. Sada bez problema dobiva svoje servise i čeka priliku na Mullerov

2:1 - Hrvatski tenisač sada bi trebao imati puno više samopouzdanja, što se i vidi na početku trećeg seta. Sad vodi 2:1

2. set

7:6 - Prava drama u tie-breaku, Muller je imao 4:2 i 5:3, ali Čilić je uspio okrenuti i dobio s 8:6!

6:6 - Imao je Čilić priliku za break, ali nije ju iskoristio pa će odluka pasti u tie-breaku.

5:5 - Rezultat u drugom setu je 5:5, sve je izglednije da će odluka pasti u tie-breaku. ne izgleda to dobro zasad, ali nadamo se da će Čilić zaigrati bolje i preokrenuti

4:4 - Marin se sad izvukao na svoj servis, spasio je tri break lopte.

3:4  - Hrvatskom tenisaču bit će jako teško, Muller je očito u životnoj formi i sve mu polazi za rukom

2:3 - I dalje Luksemburžanin ne popušta, sjajno igra na svom servisu i Čiliću ne daje nimalo šansi

1:2 - Muller čvrsto drži svoje servise, Čilić još uvijek nije došao u priliku da mu ga oduzme

1. set

3:6 - Gotov je prvi set, dobio ga je Gilles Muller koji je dva puta oduzeo Čiliću servis.

3:4 - Nažalost, Čilić je prvi koji je izgubio svoj servis. Muller je sjajno reagirao na break-loptu i ima prednost...

3:2 – Čilić i Muller čvrsto drže svoje servise, nema tu puno igre za sada. No i prije početka znalo se da su obojica dobri serveri i da će se i najmanja prilika za break morati iskoristiti.

2:1 – Marin djeluje samouvjereno, što je prilično dobro. Svi vjerujemo da u ovom Wimbledonu može do kraja. No tek je početak ovog meča u kojem zasad vodi 2:1

1:0 – Čilić je dobro krenuo u meč i dobio prvi gem. U međuvremenu su Škugor i Mektić prošli u polufinale Wimbledona!

Uoči susreta:

14:04 – Čilić i Muller se zagrijavaju, uskoro će početi meč

14:00 – U ovom trenutku u paru igraju Mektić i Škugor, vode 2:1 u setovima, dok je u četvrtom 4:4. I oni su blizu ulaska u polufinale...

13:45 – Još nas 15 minuta dijeli od početka meča Čilić – Muller