Split: U 6. kolu ABA lige susreli se Split i Cibona
1/3
08.11.2020.
u 23:41

Split su do treće pobjede predvodili Mesiček i Marko Luković sa po 16 koševa

U susretu 6. kola regionalne košarkaške ABA lige, velikom hrvatskom derbiju, Split je pobijedio Cibonu sa 77:74 premda je u jednom trenutku gubio sa 19 koševa razlike.

Cibona je odlično ušla u susret i povela je 10:0. Nakon šest minut igre Vukovi su imali +15 (17:2), a veliku prednost su zadržali do kraja četvrtine koju su dobili 24:9. Na otvaranju druge dionice gosti su imali + 18 (27:9), a vrlo brzo i najvećih + 19 (34:15).

Split je do poluvremena uspio smanjiti na 31:44, a u trećoj četvrtini približiti se na svega koš zaostatka (49:50). U posljednjoj minuti treće četvrtine Split je stigao i do prvog vodstva na utakmici (60:59).

U posljednjoj dionici gledali smo izjednačenu igru, a tri minute prije kraja bilo je 70:70, da bi se u zadnju minutu ušlo s +3 za domaći sastav (76:73).

Cibona je smanjila na 76:74, da bi Blaž Mesiček realizirao jedno bacanje za 77:74. Cibona je tri sekunde prije kraja imala priliku tricom izboriti produžetak, ali je Ronald Moore promašio.

Split su do treće pobjede predvodili Mesiček i Marko Luković sa po 16 koševa, dok je Sani Čampara zabio 14 koševa. Kod Cibone, koja nakon šest kola ima skor 2-4, najefikasniji su bili Mateo Drežnjak sa 14 koševa i pet skokova, te Roko Prkačin sa 14 koševa i 12 skokova.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda sa maksimalnih 12 bodova. Split je na šestom mjestu s devet bodova, Cibona na osmoj poziciji ima osam bodova, a Zadar je na 11. mjestu sa sedam bodova.

Na začelju je Koper Primorska sa svih šest poraza.