Reuters/PIXSELL
01.11.2014.
u 18:35

Završilo je 2:1 u vrlo napetoj utakmici.

Chelsea je na Stamford Bridgeu u desetom kolu Premier lige teškom mukom pobijedio QPR sa 2:1. Istaknimo kako se vratio Diego Costa, ali nije zatresao mrežu gostiju.

Prvu priliku Chelsea je imao u desetoj minuti, ali udarac Oscara s ruba šesanesterca je prohujao pokraj lijeve vratnice. Branislav Ivanović u 12. minuti našao se u lijepoj situaciji nakon ubacivanja, ali njegov udarac je otišao pokraj vratnice.

Uzvratio je QPR preko Charlieja Austina u 15. minuti, ali Thibaut Courtois fantastično je obranio njegov udarac glavom. Chelsea je u 25. minuti zaprijetio preko Cesca Fabregasa, ali Robert Green bio je na mjestu i odlično je obranio njegov udarac.

Plavci su do zasluženog vodstva stigali u 32. minuti kada je Cesc Fabregas proigrao Oscara koji preciznim udarcem iskosa s desne strane pogađa pokraj nemoćnog Greena. Inače, bila je to već deveta asistencija Španjolca u sezoni. Opasno je u 54. minuti bilo pred golom QPR-a nakon ubacivanja Williana, ali nitko od igrača Chelseaja nije uspio doći do lopte.

Za šok na Stamford Bridgeu se u 62. minuti pobrinuo Charlie Austin koji je preciznim udarcem prevario Thibaut Courtoisa i donio QPR-u izjednačenje. Bio je to prvi udarac gostiju u okvir gola na utakmici.

U 71. minuti Chelsea je mogao do novog vodstva nakon što je udarac Hazarda prohujao preko gola. Samo četiri minute kasnije ipak QPR-u nije bilo spasa. Isla je srušio Hazarda, koji je sam preuzeo odgovornost i pogodio za 2:1.

U 83. minuti dvije prilike za Chelsea. Prvo je udarac Schürrlea samo u korner uspio odbiti Green, a nakon ubacivanja iz kuta pucao je Terry, ali i to je vratar QPR zaustavio. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i momčad Josea Mourinha tako je nastavila put prema naslovu.