Cedevita kod Unicaje pretrpjela neugodan poraz

Cedevita
14.01.2016.
u 22:27

Cedevita sada ima omjer 1-2. Za tjedan dana će ugostiti Anadolu Efes.

Cedevita je u trećem kolu Topa 16 Eurolige doživjela neugodan poraz kod favorizirane Unicaje. Momčad Veljka Mršića izgubila je sa 90:67.

Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj naša ekipa ni jednom nije vodila. Unicaja je dobro krenula od prve minute te povećavala prednost i na kraju slavila sa 23 koša razlike.

Najbolji kod Unicaje bili su Kuzminskas sa 17 i Diez sa 16 koševa. U momčadi Cedevite Babić je zbacio 24, a Pullen 16 poena.

Unicaja - Cedevita 90:67 (27:14, 25:17, 19:19, 19:17)

Četvrta četvrtina:

Kraj utakmice, Cedevita je na kraju doživjela neugodan poraz. Završilo je 90:67.

Treća četvrtina:

Prvih 10 minuta u kojima je Cedevita držala korak s protivnikom, treća četvrtina završila je 19:19. No, to znači i da je zagrebačka momčad pred porazom budući da domaćini i dalje imaju velikih 21 razlike.

Druga četvrtina:

Cedevita je izgubila i drugu četvrtinu i trenutno domaća momčad ima 21 koš razlike. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 52:31. Kod Unicaje je zasad najraspoloženiji Diez sa 13 poena, dok kod Cedevite još nema nitko s dvoznamenkastim brojem koševa. Luka Babić je ubacio devet.

Prva četvrtina:

Cedevita je loše otvorila utakmicu. Malaga se vrlo brzo odlijepila i u jednom trenutku vodila 16 razlike. Na prvi odmor otišlo se s plus 13 (27:14) za domaćina. Za sada je u Cedeviti najraspoloženiji Luka Babić sa šest koševa.

Obje momčadi imaju jednak učinak, pobjedu i poraz. Cedevita u Europi mnogo bolje igra u gostima, a zanimljivo je da je i trener zagrebačke momčadi Veljko Mršić za Unicaju igrao od 1999. i 2002.