Giro d'Italia
STRINGER/REUTERS/PIXSELL/REUTERS/PIXSELL
25.10.2020.
u 20:01

Hrvatski biciklist Josip Rumac (Androni Giocattoli) utrku je završio na 99. mjestu.

Britanac Tao Geoghegan Hart (INEOS Grenadiers) pobjednik je 103. izdanja biciklističke utrke Giro d'Italia koja je u nedjelju završila 15.7 kilometara dugačkim kronometrom u Milanu.

Uoči posljednje, 21. etape ovogodišnjeg izdanja utrke po Italiji, Hart i Australac Jai Hindley (Sunweb) bili su poravnati. Točnije, Hindley je nakon više od 85 sati vožnje imao svega 0.86 sekunde bolje vrijeme.

Nikad se prije nije dogodilo da uoči zadnje etape imamo toliko malu razliku između prve dvojice. No već u prvom dijelu posljednje etape postalo je jasno kako je Britanac sačuvao više snage.

Na koncu je Hart zauzeo 13. mjesto u vožnji na kronometar sa 39 sekundi ispred Australca koji je osvojio 38. poziciju. Treće mjesto u ukupnom poretku osvojio je Nizozemac Wilco Kelderman (Sunweb).

Posljednju etapu dobio je Talijan Filippo Ganna.