Borussia uz čudesan preokret svladala Inter, Slavia režirala iznenađenje na Nou Campu!

Borussia Dortmund
Autori: Hina, Edi Džindo
05.11.2019.
u 23:14

Junak remija bez golova na Camp Nou bio je češki vratar Ondrej Kolar koji je zaustavio svih šest udaraca u okvir vrata

Nogometaši praške Slavije osvojili su veliki bod na gostovanju u Barceloni odigravši 0:0 na Camp Nou u dvoboju 4. kola u skupini F Lige prvaka, dok je RB Leipzig sa 2:0 slavio na gostovanju kod Zenita u St. Peterburgu.

Junak remija bez golova na Camp Nou bio je češki vratar Ondrej Kolar koji je zaustavio svih šest udaraca u okvir vrata, dok je njegov kolega na suprotnoj strani Nijemac Marc-Andre ter Stegen ostao bez posla.

Za Barcelonu je od 68. minute igrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je zamijenio Sergija Busquetsa na poziciji zadnjega veznog igrača, a u završnici dvoboja imao jednu polupriliku, ali je njegov udarac sa 15-ak metara završio visoko preko vrata.

Barcelona je vodeća na ljestvici skupine F sa osam bodova. Po četiri boda imaju Inter i Borussia Dortmund uz utakmicu manje. Slavia je četvrta sa dva boda.

U skupini G je RB Leipzig napravio veliki korak prema osmini finala pobjedom 2:0 u St. Peterburgu. Golove za pobjedu njemačke momčadi postigli su Diego Demme u petoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu te Austrijanac Marcel Sabitzer u 63. minuti.

Nominalno slabiji dan Lige prvaka u četvrtom nam je kolu pružio čudesnu nogometnu večer koju ljubitelji nogometa dugo neće zaboraviti. Utakmice "skupine smrti" pružile su nam golijadu i veliko iznenađenje.

Borussia Dortmund je protiv Intera u Njemačkoj strašnim preokretom došla do pobjede 3:2 i otvorila si vrata za nokaut fazu Lige prvaka.

Inter je odigrao sjajno prvo poluvrijeme. Golom Lautara Martineza je poveo već u petoj minuti, a na 2:0 je do kraja prvog dijela povisio Vecino nakon što je Brozović sjajnim minijaturama izbacio čak tri Dortmundova igrača i započeo akciju.

Međutim, u drugom poluvremenu gledali smo posve drugu utakmicu. Lucien Favre očito je rekao nešto važno žuto-crnima u svlačionici jer su drugi dio igrali gotovo savršeno.

Pogotovo najbolji Borussijin strijelac u LP-u, branič Achraf Hakimi koji je zabio za smanjenje rezultata. Drugi je, nakon ogromne Brozovićeve pogreške, zabio Brandt, a potpuni preokret svojim četvrtim golom u LP-u ove sezone omogućio je Hakimi, preokret možda vrijedan mjesta u osmini finala.

Nogometna Liga prvaka - 4. kolo
SKUPINA E
Napoli - Salzburg  1-1 (Lozano 44 / Haaland 11-11m)
Liverpool - Genk   2-1 (Wijnaldum 14, Oxlade-Chamberlain 53 / Samatta 41)

Barcelona - Slavia   0-0
Borussia D. - Inter  3-2 (Hakimi 51, 77, Brandt 64 / L. Martinez 5, Vecino 40)

SKUPINA G
Zenit - RB Leipzig  0-2 (Demme 45+5, Sabitzer 63)
Lyon - Benfica      3-1 (Andersen 4, Depay 33, Traore 89 / Seferović 76)

Ljestvica
1. RB Leipzig  4    3    0    1    6:4    9
2. Lyon        4    2    1    1    7:4    7
3. Zenit       4    1    1    2    5:6    4
4. Benfica     4    1    0    3    5:9    3

SKUPINA H
Chelsea - Ajax    4-4 (Jorginho 5-11m, 71-11m, Azpilicueta 63, James 74 / Abraham 2-ag, Promes 20, Kepa 35-ag, Van de Beek 55)
Valencia - Lille  4-1 (Parejo 66-11m, Soumaoro 82-ag, Kondogbia 84, Torres 90 / Osimhen 25)