Borussia M. uvjerljiva protiv Union Berlina

Borussia Mönchengladbach
31.05.2020.
u 17:49

Borussia je ovom pobjedom privremeno izbila na 3. mjesto sa 56 bodova, koliko ih ima i Bayer Leverkusen na četvrtom mjestu.

Nogometaši Borussije Moenchengladbach na svom su stadionu s uvjerljivih 4-1 (2-0) svladali Union Berlin u prvoj od dvije nedjeljne utakmice 29. kola njemačke Bundeslige.

Domaća momčad je povela u 17. minuti nakon solo prodora Floriana Nuehausa. Četiri minute prije kraja prvog poluvremena francuski napadač Marcus Thuram postigao je prvi od svoja dva pogotka i udvostručio prednost Borussije.

Početkom drugog poluvremena, u 50. minuti, Union Berlin je smanjio zaostatak pogotkom Šveđanina Sebastiana Anderssona, ali nada gostiju je kratko trajala. Već u 60. minuti Thuram je drugim pogotkom ponovno donio domaćoj momčadi dva gola prednosti, a konačnih 4-1 u 81. minuti postavio je Thuramov sunarodnjak Alassane Plea.

Borussia je ovom pobjedom privremeno izbila na 3. mjesto sa 56 bodova, koliko ih ima i Bayer Leverkusen na četvrtom mjestu. Samo bod više ima Borussia Dortmund na drugom mjestu, a vodeći Bayern je sa 67 bodova stvorio teško dostižnu razliku. Union Berlin je sa 31 bodom na 14. mjestu, četiri boda iznad 'opasne zone'.

U nedjelju je na rasporedu još jedan dvoboj u kojem je se od 18 sati sastaju Paderborn - Borussia Dortmund, a 29. kolo će biti zaključeno u ponedjeljak utakmicom Koeln - RB Leipzig (20.30 sati).

Njemačka - 29. kolo
Borussia M. - Union B.   4-1 (Neuhaus 17, Thuram 41, 60, Plea 81 / Andersson 50)

Paderborn - Borussia D.  (ned, 18.00)
Koeln - RB Leipzig       (pon, 20.30)

Osigrano u petak i subotu:
Bayern - Fortuna         5-0 (Jorgensen 15-ag, Pavard 29, Lewandowski 43, 50, Davies 52)
Hertha - Augsburg        2-0 (Dilrosun 23, Piatek 90+3)
Mainz - Hoffenheim       0-1 (Bebou 43)
Schalke - Werder         0-1 (Bittencourt 32)
Wolfsburg - Eintracht    1-2 (Mbabu 58 / An. Silva 27-11m, Kamada 85)
Freiburg - Bayer L.      0-1 (Havertz 54)