Abdoulaye Keita
AFP
10.04.2010.
u 23:59

Nakon što su ispali u četvrtfinalu Lige prvaka, nogometaši Bordeauxa dobili su težak udarac i u nastojanju da obrane naslov francuskog prvaka. U 32. su kolu poraženi na gostovanju kod PSG-a (3:1).

Tijek utakmice značajno je odredila 31. minuta kada je zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora crveni karton zaradio vratar Bordeauxa Ulrich Rame.

Laurent Blanc je zbog toga iz igre morao izvući napadački orijentiranog Yoana Gouffrana kako bi ubacio rezervnog golmana Abdoulayea Keitu, a odmah potom je PSG poveo preko Sylvaina Armanda. Vodstvo Parižana u 74. je minuti povećao Mevlüt Erding svojim 13. prvenstvenim pogotkom ove sezone.

U uzbudljivoj je završnici nadu "žirondincima" u 80. minuti vratio Ludovic Sane, ali sve je dvojbe šest minuta kasnije riješio Guillaume Hoarau.

Bordeauxu je ovo već treći poraz u posljednjih pet prvenstvenih utakmica, a takav ga učinak i dalje drži na petom mjestu s tri boda manje od vodećeg Marseillea. Istina, ima dvije odigrane utakmice manje od Montpelliera, odnosno jednu od Lyona i Auxerrea.