UEFA Nations League - League A - Group 2 - Belgium v England
JOHANNA GERON/REUTERS/PIXSELL/REUTERS/PIXSELL
15.11.2020.
u 22:53

Italija je u Reggio Emiliji pobijedila Poljsku s 2-0 golovima Jorgina i Berardija i probila se na vrh, te će u slučaju pobjede kod BiH osvojiti prvo mjesto u skupini.

U dvoboju elitne Lige A Lige nacija Belgija je kod kuće svladala Englesku s 2-0, Italija je bila bolja od Poljske s 2-0, a Danska od Islanda s 2-1.

U dvoboju elitne Lige A Lige nacija nogometaši Nizozemske su u Amsterdamu svladali BiH s 3-1 i vratili se u borbu za prvo mjesto u skupini. Wijnaldum je nakon samo 14 minuta susreta zabio dva gola, Depay je u 55. minuti povećao na 3-0, da bi napadač belgijskoga Eupena Smail Prevljak smanjio u 63. minuti. Otkad je novi izbornik Dušan Bajević stupio na dužnost BiH je bez ijedne pobjede, ispali su iz baraža za EURO, a u Ligi nacija su ovim porazom zauzeli zadnje mjesto i ispali iz Lige A.

Belgija je kao domaćin slavila protiv Engleske s 2-0 golovima Tielemansa i Mertensa, a Englezima je to drugi uzastopni poraz. Belgijanci će se za prvo mjesto u skupini boriti s Dancima, koji su kao domaćini nadjačali Island. Danci su do pobjede došli golom Eriksena iz penala u sudačkoj nadoknadi.

U Ligi B Turska je došla do prve pobjede (3-2) nanijevši u Istanbulu Rusiji prvi poraz, dok su Mađarska i Srbija odigrali 1-1.Poraz Rusije dodatno je zakomplicirala situaciju u ovoj skupini, u kojoj Rusi i Mađari vode s po 8 bodova.

Wales je u "otočkom derbiju" slavio u Cardiffu protiv Irske s 1-0 golom Brooksa. Iako vode u skupini s čak 13 bodova i gol-razlikom 4-0 Velšani nisu osigurali  prvo mjesto u skupini jer su Finci slavili kod Bugarske s 2-1 i imaju samo bod manje od Walesa.

Četiri dana nakon što su u Gruziji osigurali povijesni, prvi plasman na EURO, Makedonci su u Skopju s 2-1 nadigrali Estoniju i preuzeli vodstvo u skupini 2 Lige C. Samo bod manje imaju Armenci, koji su slavili u gostima kod Gruzije s 2-1.

U dvoboju dviju reprezentacija koje su također u srijedu izborili nastup na EURU Slovačka je u Trnavi svladala Škotsku s 1-0 pogotkom Gregusa u 32. minuti. Slovaci se u skupini Lige B bore za izbjegavanje zadnjega mjesta, dok su Škoti ostali vodeći u skupini.

Liga A:
Skupina 1:

Nizozemska - BiH 3-1 (Wijnaldum 6, 14, Depay 55//Prevljak 63)
Italija - Poljska 2-0 (Jorginho 27pen, Berardi 83)

1. Italija            5   2   3   0   5:2    9
2. Nizozemska         5   2   2   1   5:3    8
3. Poljska            5   3   1   2   5:4    7
4. BiH                5   0   2   3   3:9    2

Skupina 2:
Belgija - Engleska 2-0 (Tielemans  10, Mertens 24)
Danska - Island 2-1 (Eriksen 12, 90+2pen//Kjartarsson 83)

1. Belgija            5   4   0   1  12:4   12
2. Danska             5   3   1   1   6:3   10
3. Engleska           5   2   1   2   3:4    7
4. Island             5   0   0   5   3:12   0

Liga B:
Skupina 1:

Austrija - Sjeverna Irska 2-1 (Schaub 83, Grbić 87//Magenis 73)
Rumunjska - Norveška  odgođeno

1. Austrija           5   4   0   1   8:5   12
2. Norveška           4   3   0   1  11:3    9
3. Rumunjska           4   1   1   2   4:8    4
4. Sjeverna Irska      5   0   1   4   3:10    1

Skupina 2:
Slovačka - Škotska                   1-0 (Gregus 32)
Češka - Izrael                       1-0 (Darida 7)

1. Škotska            5   3   1   1   5:3   10
2. Češka              5   3   0   2   7:5    9
3. Izrael             5   1   2   2   6:7    5
4. Slovačka           5   1   1   3   5:8    4

Skupina 3:
Turska - Rusija 3-2 (Karaman 26, Under 32, Tosun 53pen//Čerišev 11, Kuzjajev 57)
Mađarska - Srbija 1-1 (Kalmar 39//Radonjić 17)

1. Rusija             5   2   2   1   9:7    8
2. Mađarska          5   2   2   1   5:4    8
3. Turska            5   1   3   1   6:6    6
4. Srbija             5   0   3   2   4:7    3

Skupina 4:
Bugarska - Finska 1-2 (Ilijev 68pen//Pukki 7, Lod 45+1)

Skupina 2:

Sjeverna Makedonija - Estonija        2-1 (Tričkovski 29, Stojanovski 68//Sappinen 52)
Gruzija - Armenija 1-2 (Kazašvili 57//Ghazarjan 33, Adamjan 86)

1. Sjeverna Makedonija 5   2   3   0   9:7   9
2. Armenija           5   2   2   1   8:6    8
3. Gruzija            5   1   3   1   6:6    6
4. Estonija           5   0   2   3   5:9    2