BUNDESLIGA Velika pobjeda Bayerna na gostovanju kod Schalkea

Bayern slavio u Gelsenkirchenu, Hoffenheim posrnuo

09.11.2008.
u 19:48

Jürgen Klinsmann i njegove dvije najveće zvijezde odvele su bavarske nogometaše do pete uzastopne bundesligaške pobjede. U Gelsenkirchenu je domaći Schalke pao rezultatom 2-1.

Poveli su gosti već u trećoj minuti golom Tonija (četvrti u sezoni) nakon akcije Kroosa i povratne lopte kapetana Van Bommela s desne strane. Izjednačio je Jefferson Farfan dvije minute potom. Iskosa s desne strane, na proigravanje Rafinhe, Peruanac je iz blizine sproveo loptu kroz noge istrčalog Michaela Rensinga.

Gol odluke pao je u 31. minuti. Sada je Toni prošao po lijevoj strani i povratnom loptom asistirao Riberyju. Francuz je bio precizan za svoj također četvrti bundesligaški gol. Toniju je ovo bila druga asistencija.

Ivan Rakitić igrao je do 60. minute kada ga je zamijenio Sanchez.

Ovom se pobjedom Bayern približio na samo bod zaostatka za vodećim dvojcem: Bayerom iz Leverkusena i Hoffenheimom.

Dosad vodeći novi prvoligaš izgubio je prvi put nakon pet uzastopnih pobjeda na gostovanju kod Herthe u Berlinu. Jedini je gol nakon greške obrambenog reda gostiju zabio Ukrajinac Voronjin u 70. minuti. Asistirao mu je Rumunj Nicu.

Domaći, za koje je 90 minuta odigrao Joe Šimunić, rijetko su dolazili u prigode. To se ne bi moglo reći za goste, koji su preko svojih afričkih napadača, Dembe Ba i Chinedua Obasija, promašili poviše lijepih prigoda.

U trećoj utakmici nedjeljnog programa Eintracht i Stuttgart u Frankfurtu su odigrali bez pobjednika, 2-2. Domaći su, za koje je hrvatski mladi reprezentativac Krešo Ljubičić ušao u igru u 85. minuti, poveli 2-0 golovima grčkog napadača Liberpoulosa. Smanjio je Lanig u 71. minuti, a izjednačio Mario Gomez krasnim pogotkom glavom u 87.

U istoj je minuti, nekoliko sekundi ranije, Gomez zabio gol koji mu je sudac Rafati poništio nakon kontzultacije s linijskim sucem. Nakon priznatog gola domaći su se igrači bunili tvrdivši da je reprezentativni napadač faulirao svog čuvara u trenutku prije postizanja pogotka. Gomezu je to bio šesti prvenstveni pogodak.