Bayern i Leipzig remizirali u sjajnom derbiju, palo šest golova

Bundesliga - Borussia Dortmund v Bayern Munich
LEON KUEGELER/REUTERS/PIXSELL/REUTERS/PIXSELL
05.12.2020.
u 21:32

Dvije prvoplasirane momčadi prvenstva odigrali su ljepoticu dosadašnjeg dijela prvenstva, s šest golova i bez pobjednika.

U derbiju 10. kola Bundeslige u Muenchenu su Bayern i RB Leipzig odigrali 3-3.

Goste iz Leipziga je u 19. minuti u vodstvo doveo Francuz Christopher Nkunku, no izabranici Hansija Flicka su su prvo izjednačili golom 17-godišnjeg Engleza Jamala Musiale, a samo četiri minute kasnije iskusni Thomas Müller je pogodio za 2-1 europskih prvaka. Ipak, na odmor se odlazi s 2-2 jer je precizan bio Nizozemac Justin Kluivert.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Šveđanin Emil Forsberg pogađa za novo vodstvo gostiju, a europskog prvaka spašava od poraza Müller u 75. minuti.

Na ljestvici Bayern vodi s 23 boda, Leipzig ima 21, a Borussia Dortmund 19.

1. Bayern München           10  7  2  1   33:16   23
2. Leipzig                  10  6  3  1   21:9    21
3. Borussia Dortmund        10  6  1  3   22:10   19
4. Bayer Leverkusen          9  5  4  0   16:9    19
5. Wolfsburg                10  4  6  0   16:10   18
6. Union Berlin             10  4  4  2   22:14   16
7. Borussia Mönchengladbach 10  4  4  2   19:16   16
8. Eintracht Frankfurt      10  2  7  1   15:17   13