PRIMERA

Barçin preokret u četiri minute

12.01.2009.
u 00:04

Dvama pogocima u razmaku od četiri minute vodeća Barcelona je preokrenula rezultatski manjak i slavila 3-2 kod posljednjeplasirane Osasune u 18. kolu španjolskog nogometnog prvenstva.

Barçin nezaustavljiv niz traje od utakmice drugog kola u Primeri. Poraz (1-0) koji im je nanijela Numancia u prvoj utakmici sezone nadograđen je s dva remija i 15 pobjeda. Ova posljednja pobjeda još je jednom dokazala da ih se ne može otpisati niti kada ne briljiraju na terenu.

Još u 80. minuti Reino de Navarra stadion slavio je prednost svojih miljenika, stečenu Flanovim i Pandianijevim pogocima. Njihovim trudom ne samo da je anuliran pogodak s vrha šesnaesterca Samuela Eto'a iz 44. minute, već je erupcija oduševljenja s tribina davala krila domaćinima, a oni su nošeni pjesmom i slavljem nudili nadu okupljenima da mogu izdržati protiv najbolje momčadi Primere. Suprotno su im dokazali Xavi i Messi u samo četiri minute.

Prvo je Xavi sa središnjeg dijela kaznenog prostora iskoristio asistenciju Danija Alvesa, da bi četiri minute kasnije, u 84. minuti, Messi u solo akciji odapeo loptu iskosa iz trka s nekih 18 metara od Robertova gola, ostavivši Osasuninog vratara nemoćnog, pogleda prepunog nevjerice.

U ranije odigranoj utakmici bodove su podijelili Espanyol i Almeria, odigravši 2-2. Gosti su pogocima Uchea vodili 2-0, no Roman u 62. i Pareja iz slobodnog udarca u 95. minuti sačuvali su bod u svom “dvorištu”.