Barcelona teže od očekivanog do pobjede nad Granadom

Barcelona - Granada
1/6
29.10.2016.
u 23:23

Nogometaši Barcelone u susretu su 10. kola španjolskog prvenstva na svom Camp Nou svladali posljednjeplasiranu Granadu s minimalnih 1-0 (0-0).

Jedini gol na utakmici postigao je Rafinha u 48. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu, koja je sada druga sa 22 boda, dva manje od vodećeg Real Madrida, dok je Granada ostala na dnu sa samo tri boda.

Madridski Real je kao gost u Vitoriji svladao Alaves sa 4-1 (2-1). Domaći su poveli preko Deyversona (7), ali je Real već do poluvremena preokrenuo rezultat s dva gola Cristiana Ronalda (17-11m, 33). U samoj završnici su Alvaro Morata (84) i Ronaldo (88) svojim trećim golom postavili konačni rezultat. Zanimljivo, Ronaldo je u prvih devet kola postigao tek dva gola u Primeri, a u subotu je i više nego udvostručio svoj konto. Mateo Kovačić odigrao je čitavu utakmicu za "kraljevski" klub dok se Luka Modrić i dalje oporavlja od ozljede.

Suparnik Dinama u 4. kolu lige prvaka Sevilla je odigrala samo 1-1 kod Sporting iz Gijona. Sevilla  je došla u vodstvo već u 4. minuti pogotkom Luciana Vietta, a za  Sporting Gijon je izjednačio Moi Gomez (20).  Kod Sportinga je Duje Čop igrao do 70. minute.

Sevilla, koja u srijedu dočekuje dinamo u Ligi prvaka, sada je četvrtaa sa 21 bodom, koliko ima i treći Atletico Madrid koji je na svom terenu svladao Malagu sa 4-2 (3-1). Po dva gola za Atletico postigli su Carrasco (6, 86) i Gameiro (24, 43), dok su strijelci za Malagu bili Sandro (31) i Camacho (64). Šime Vrsaljko je i ovu pobjedu Atletica odgledao s klupe za pričuve.