Košarka
AFP
12.02.2010.
u 09:35

U derbiju večeri Eurolige (Top 16) košarkaši Barcelone su lako na svom parketu, u 3. kolu skupine E, pobijedili Panathinaikos 83:71.

Grcima su tako nanijeli treći poraz u ovoj fazi natjecanja. Već nakon prve četvrtine je Barcelona vodila 29:18 i nakon toga mudro čuvala vodstvo, ne omogučivši gostima niti malu nadu.

Roger Grimau je sa 17 poena (uz šest skokova) bio prvi strijelac Katalonaca. Slijedili su ga N'dong sa 16 uz pet skokova, te Lorbek sa 14 i pet skokova. Barça je dobila bitku pod koševima i ozbiljno ugrozila ispadanja Panathinaikosa u ovom dijelu Eurolige.

U skupini H, gdje nastupa i Cibona, do bitne pobjede je došao ruski Himki, koji je na gostovanju u Vitoriji slavio protiv Caje Laboral 82:71. Odlični Kelly McCarthy je vodio Himki do slavlja sa 23 poena uz šut 5-7 za dva poena, te 3-6 za tri poena.

Kod domaćina je najbolji bi Lior Eliyahu sa 17 koševa, dok je hrvatski košarkaš Stanko Barać odigrao tek sedam minuta, te zabio 2 poena uz dva skoka. Iz igre je pogodio jednu od tri lopte.

Bosansko-hercegovački košarkaš Mirza Teletović je dodao pet poena uz isto toliko skokova.

Vrijednu pobjedu ubilježila je i Montepaschi Siena koja je u Toskani svladala Real 83-76. Cijelu utakmicu su domaći vodili, a Real je uspio tek zaprijetiti tijekom treće četvrtine kada je došao na poen zaostatka. No, u tom trenutku su im presudili Terrell McIntyre (24 poena i 11 asistencija) i Romain Sato (14 poena i sedam skokova).

U dresu Reala je 15 minuta na parketu boravio hrvatski košarkaš Ante Tomić, te je ubacio 4 poena uz jedan skok i ukradenu loptu. Iz igre je gađao 2-3.

Mario Kasun je igrao samo pet minuta u Tel Avivu (dva poena i skok), a Efes Pilsen nije uspio ozbiljnije ugroziti Maccabi koji je slavio 72:62. Opet je sjajnu utakmicu odigrao bivši igrač Cibone Alan Anderson. Ubacio je 23 poena, uz devet skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte. Gađao je 8-8 za dva poena.

Euroliga, Top 16, 3. kolo:

Skupina E

Marousi - Partizan 57:49

Barcelona - Panathinaikos 83:71

Redoslijed: 1. Barcelona 2-1, 2. Marousi 2-1, 3. Partizan 2-1, 4. Panathinaikos 0-3.

Skupina F

Montepaschi Siena - Real Madrid 83:76

Maccabi - Efes Pilsen 72:62

Redoslijed: 1. Montepaschi Siena 2-1, 2. Maccabi 2-1, 3. Real Madrid 1-2, 4. Efes Pilsen 1-2.

Skupina H

Caja Laboral - Himki 71:82

Olympiacos - Cibona 78:75 (u srijedu)

Redoslijed: 1. Olympiacos 3-0, 2. Himki 2-1, 3. Caja Laboral 1-2, 4. Cibona 0-3.