Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 28
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
kolumna
Povratak na članak

Amazonu upravo gubimo, a što je s europskim šumama

Ako pogledamo vlastiti vrt, europski u ovom kontekstu, vidjet ćemo i da smo od njega uglavnom napravili samo nisko raslinje agresivnom deforestacijom, dok smo vrlo glasni kad treba Brazil i njihovo upravljanje prirodnim izvorima kritizirati

Komentari 5

SB
sbrekusa
16:12 29.08.2019.

A sto je sa sumama u hrvatskoj ...cije su to.sume...????

VL
Avatar hvala_što_pušite
hvala_što_pušite
19:51 29.08.2019.

fejk njuz!...kontrola metodom zastrašivanja je najučinkovitija metoda...

VL
BE
Berlioz
16:15 29.08.2019.

Amazona ne proizvodi 20 % kisika, Amazona se prostire i u susjednim državama, požari koji trenutno gore u Amazoni ne odstupaju od uobičajenog prosjeka. Ovdje se ne radi o Amazoni nego o politici i pritisku na Brazil i njegovog predsjednika.a. Ponašajte se prema Brazilu, njegovom stanovništvu i institucijama s dužnim poštovanjem pa neće biti potrebe za teškim riječima.

VL
1C
1chocolategothic
16:07 31.08.2019.

Nije da ona gori nego ju se namjerno pali. a problem je veci od Brazila. U Peruu ju unistavaju radi rudarstva. Sve zemlje u kojima se prostire Amazona ju unistavaju. A zasto onakav predsjednik kao Bolsonaro moze biti predsjednik dobroo pokazuju i biseri ovdje u komentarima. To su ljudi koji ne mare za prirodu ni druge vec samo i iskljucivo za sebe i pare.

VL
Avatar ivanja@
ivanja@
17:29 29.08.2019.

Prije nego se napiše blog dobro se malo bolje informirati, pa bi bilo razvidno da daleko više požara bjesni u Boliviji gdje je na vlasti socijalistički predsjednik. U Brazilu živi 50 milijuna stanovnika u teškom siromaštvu i jedini izvor prihoda ( oko 5$ dnevno) je poljoprivreda i stočarstvo na terenima koje očiste od džungle. Većina požara je na prethodno očišćenim terenima, znači ne gori cijela Amazonska džungla...što se tiče proizvodnje kisika fotosintezom tri četvrtine kisika proizvode alge iz oceana, a jednu četvrtinu kopnene biljke...dakle Amazonska džungla proizvede daleko manje kisika, plus ona ga noću isto tako i golemi potrošač kisika...ukratko prepisivanje fake newsa...

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.